Satysfakcja pacjentów:
Rodzaje soczewek Zabiegi refundowane przez NFZ Poznaj nas lepiej Chcę zamówić wizytę

25 października 2013 wchodzi w życie dyrektywa UE o transgranicznej opiece medycznej
25.10.2013

25 października 2013 wchodzi w życie dyrektywa UE o transgranicznej opiece medycznej

25 października 2013 wchodzi w życie dyrektywa UE o transgranicznej opiece medycznej. Dzięki niej Polacy mają prawo do refundowanego leczenia za granicą. NFZ powinien zwrócić  pieniądze za przeprowadzony zabieg , zgodnie ze stawkami wg których płaci polskim lecznicom. Nasza klinika jako jedna z pierwszych przedstawia ofertę dla polskich pacjentów w Czeskim Cieszynie. Zapewniamy obsługę w języku polskim, atrakcyjne ceny zabiegów, bez długich terminów oczekiwania, bezpłatny transport pacjenta do 100 km. Narazie specjalizujemy się na przede wszystkim w ambulantoryjnej operacji zaćmy, jednak nasza oferta będzie się stopniowo rozszerzać. Zapraszamy !!!

 

 

Nie chcesz dłużej czekać w kolejce na operację zaćmy? Możesz jechać na zabieg do Czech. Tuż przy granicy w Czeskim Cieszynie właśnie rozpoczyna działalność klinika NeoVize ze specjalną ofertą dla pacjentów z Polski. Wkrótce zapewne pojawią się następne.

 

 

Judyta Watoła

 

25 października wchodzi w życie dy­rektywa Unii Europejskiej o transgranicznej opiece medycznej. Dzięki niej zyskujemy prawo do refundowanego leczenia za granicą nie tylko w razie nagłej potrzeby, jak to jest teraz, ale także w przypadku planowego lecze­nia ambulatoryjnego. Jeśli uznamy, że w Polsce są za dłu­gie kolejki do specjalisty, na bada­nie lub zabieg możemy wybrać się za granicę do któregokolwiek z krajów UE. Zapłacimy tam z własnej kieszeni, a potem Narodowy Fun­dusz Zdrowia zwróci nam pienią­dze za taki zabieg zgodnie ze staw­kami, według których płaci polskim lecznicom.

 

 

 

Wprawdzie Ministerstwo Zdrowia nie przygotowało na czas szczegóło­wych przepisów umożliwiających fun­duszowi zwrot pieniędzy pacjentom, którzy wybiorą się na leczenie za gra­nicą, dyrektywa i tak jednak wchodzi w życie, więc NFZ wcześniej czy póź­niej pieniądze zwrócić będzie musiał. Zamierzają na tym skorzystać leczni­ce położone tuż przy granicy, zarów­no zachodniej, jak i południowej.

 

 

 

Jedna z pierwszych startuje właś­nie z ofertą dla polskich pacjentów w Czeskim Cieszynie. Należy do sie­ci NeoVize, która ma placówki roz­siane po Czechach i Słowacji. Zapewnia rejestrację i obsługę w języku pol­skim i znajduje się 500 metrów od przejścia granicznego koło cieszyń­skiego zamku. Za usunięcie zaćmy bez powikłań pacjent z Polski zapła­ci tu 2,4 tys. zł.

 

 

 

To cena porównywalna z ofertą innych prywatnych lecznic w Cze­chach, które oferują płatne leczenie. Jest też konkurencyjna wobec sta­wek polskich szpitali, które za komer­cyjny zabieg biorą na ogół minimum 3 tys. zł - mówi Tomasz Wowra kie­rujący kliniką NeoVize w Czeskim Cieszynie. Mówi dobrze po polsku i zapewnia, że pacjenci z naszego kra­ju będą w klinice także po polsku ob­służeni. Poza tym cena zabiegu obej­muje także bezpłatne przywiezienie pacjenta z domu do lecznicy i zawie­zienie go z powrotem, o ile mieszka w promieniu 100 km od Czeskiego Cieszyna.

 

 

 

Na razie w lecznicy w Cieszynie oferujemy tylko usuwanie zaćmy. In­ne zabiegi, także po cenach konkuren­cyjnych do polskich lecznic, propo­nujemy w innych naszych klinikach. Ta oferta będzie się jednak rozszerzać także tu, na miejscu - mówi dr Wowra.

 

 

 

Także przygraniczne szpitale po zachodniej stronie granicy szykują się intensywnie do przyjmowania pa­cjentów z Polski. Przygotowują do ob­sługiwania pacjentów mówiących tyl­ko po polsku, a nawet oferują pomoc w załatwianiu późniejszych formal­ności z NFZ.

 

 

 

Oferta zagranicznych lecznic bę­dzie z pewnością coraz bogatsza. I choć teraz ministerstwo wraz z NFZ próbu­ją ograniczać wyjazdy na leczenie za granicą w obawie, że będzie to zbyt wiele kosztować, to wcześniej czy póź­niej ubezpieczeni, zwłaszcza ci miesz­kający blisko granicy, wiele skorzysta­ją na wejściu w życie dyrektywy - mówi Adam Kozierkiewicz, ekspert w dziedzinie ochrony zdrowia.

 


Platební karty
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
duzy
mediraty
Pobrać nowości infoform Podaj swój email.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Znajdz nas na: Facebook Google
Pomóżcie nam Państwo udoskonalić naszą opiekę. Wyślijcie swoje uwagi bezpośrednio do dyrektora eMail: kocian(małpa)neovize.cz

Oszczędzaj czas i pieniądze. Masz pytanie, chcesz zamówić wizytę lub doradzić? Wpisz swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy do ciebie.

Zadzwoń do mnie Česká verze stránek icocs icocs icoen icode