Satysfakcja pacjentów:
Rodzaje soczewek Zabiegi refundowane przez NFZ Poznaj nas lepiej Chcę zamówić wizytę

Podsumowanie I. kwartału 2014 roku
11.05.2014

Podsumowanie I. kwartału 2014 roku

NeoVize Kliniki Okulistyczne: Podsumowujemy pierwszy kwartał 2014


Blisko 400 przeprowadzonych kompleksowych badań  okulistycznych i 65 wykonanych zabiegów usunięcia zaćmy to najkrótsze podsumowanie pierwszych 4 miesięcy działalności kliniki okulistycznej NeoVize w Cieszynie.

Wśród pacjentów dominowali mieszkańcy województwa śląskiego oraz Warszawy i Krakowa. Chociaż byli i tacy, którzy przyjechali na zabieg usunięcia zaćmy ze Słupska, Poznania, Nysy, Opola, Kielc i Tarnowa.- W Polsce jesteśmy znani od dawna. W ciągu ostatnich kilku lat z usług naszych placówek w Pradze, Brnie, czy Bratysławie skorzystały setki polskich pacjentów. Rozbudowując nasze kliniki i szukając miejsc pod lokalizację nowych ośrodków nie mogliśmy nie uwzględnić medycyny transgranicznej. Czeski Cieszyn dzięki swojemu położeniu i skomunikowaniu daje nam możliwość rozwoju usług medycznych zarówno dla Czechów, jak i dla mieszkańców Polski i Słowacji – podkreśla Jiří Žaloudek, dyrektor cieszyńskiej placówki.  

Zaćma – widzenie bez kompromisów

W ostatnim raporcie Najwyższa Izba Kontroli stwierdza, że na operację zaćmy czeka prawie 400 tysięcy pacjentów, a przeciętny czas oczekiwania wynosi ponad półtora roku. To tylko statystyka. Wśród pacjentów operowanych w Cieszynie, był i taki, któremu termin zabiegu w Warszawie wyznaczono na 2019 rok. 
Zaćma powinna być operowana wtedy, kiedy zaczyna przeszkadzać w codziennych czynnościach, kiedy staje się powodem dyskomfortu i komplikuje życie. Wtedy odkładanie terminu, wmawianie pacjentowi, że jeszcze trochę może wytrzymać, że póki, co wystarczą mocniejsze okulary jest nieludzkie. Nie rozumiem, jak można skazywać kogoś na tak dyskomfortowe życie? – zastanawia się dr n. medycznych Lubomír Továrekz klinik Neovize w Cieszynie. – W Czechach już dawno uporaliśmy się z problemem kolejek do tego zabiegu. Kiedy słyszę od pacjentów, z którymi się spotykam, że w Polsce czeka się na ten zabieg od 3 nawet do 6 lat, nie mogę tego zaakceptować. Staramy się jak najszybciej „przywracać dobry wzrok”. To dobrze, ze jesteśmy tutaj, gdzie ciągle dla tak wielu ludzi zaćma jest problemem nie do przezwyciężenia – zdecydowanie dodaje dr Tovarek. 
Kliniki NeoVize nie stosują wietnamskich, indyjskich czy innych tanich, niegwarantujących odpowiedniej jakości, soczewek. – Tutaj nie ma mowy o żadnych jakościowych kompromisach – podkreśla dr Tovarek. – Dlatego naszymi standardowymi soczewkami są te oferowane przez firmę Alcon, renomowanego  amerykańskiego producenta. Pacjenci z Polski najczęściej decydują się na wszczepienie soczewek Acrysof Natural i Acrysof Natural IQ (asferyczna).

Rozszerzamy działalność
Pod koniec marca pierwszej grupie pacjentów podano zastrzyk z Avastinu. To uznana i skuteczna metoda leczenia zwyrodnienia plamki żółtej, stosowana również w przypadku upośledzenia siatkówki oka przez cukrzycę. Avastin powstrzymuje krwawienie, obrzęki i odkładanie się szkodliwych substancji. Lek ten podaje się ambulatoryjnie, po wcześniejszym pełnym znieczuleniu oka. Zabieg jest bezbolesne i trwa tylko kilka minut. W Republice Czeskiej leczeniu tą metodą poddały się już tysiące pacjentów. Również w Polsce z roku na rok rośnie liczba wykonywanych iniekcji. Skuteczność leczenia została  potwierdzona w badaniach rocznych CATT, finansowanych przez amerykańską agencję rządową National Eye Institute (NEI, Narodowy Instytut Badań Oka), a której wyniki zostały opublikowane w maju 2013 roku w specjalistycznym  czasopiśmie „Ophthalmology”. Omówienie tych badań znalazło się branżowym „Przeglądzie Okulistycznym”.

Teraz czas na profilaktykę
Od lutego specjaliści z kliniki NeoVize prowadzą profilaktyczne badania wzroku w licznych zakładach pracy na terenie województwa śląskiego. Badanie trwa od 10 do 15 minut i pozwala zdiagnozować kilkanaście podstawowych parametrów wzroku, wskazujących na możliwość istnienie takich wad i chorób oczu jak: astygmatyzm, stożek rogówki, zaćma, uszkodzenie siatkówki czy rogówki, jaskrę i zez ukryty. Wkrótce zostaną one rozszerzone o badania dla dzieci. 
Istotą tych badań jest to, że są one wykonywane bezpłatnie. Przebadani pracownicy dostają kartę wyników, opracowaną w języku polskim i czeskim, i zrozumiałą dla lekarzy z obu krajów. Wszystko po to, aby dać pacjentowi możliwość wyboru - zaznacza Ewa Nieć, doradca dyrektora generalnego ds. polskiego rynku w NeoVize.
W naszych klinikach stawiamy na profilaktykę. Od lat jesteśmy obecni na wielu imprezach sportowych w Czechach, podczas których każdy ich uczestnik ma możliwość bezpłatnego zbadania wzroku. Stąd też pomysł przeniesienie tego na polski grunt. Oddajemy Polaków w ręce najlepszych specjalistów w dziedzinie okulistyki, których umiejętności od wielu lat doceniane są w całej Europie – podsumowuje Ewa Nieć.

Klinika okulistyczna NeoVize zapewniają kompleksowe, wysokiej jakości chirurgiczne leczenie wad i chorób oczu. Specjalnością Klinik Neovize są ambulatoryjne operacje zaćmy, zabiegi refrakcyjne, leczenie chorób siatkówki i ciała szklistego, leczenie stożka rogówki oraz przeprowadzanie kompleksowych badań okulistycznych. W klinikach sieci Neovize w Brnie, Bratysławie,Pradze i Czeskim Cieszynie przeprowadzono łącznie blisko 45 tysięcy operacji i przebadano ponad 200 tysięcy pacjentów.

www.neovize.pl


Platební karty
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
duzy
mediraty
Pobrać nowości infoform Podaj swój email.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Znajdz nas na: Facebook Google
Pomóżcie nam Państwo udoskonalić naszą opiekę. Wyślijcie swoje uwagi bezpośrednio do dyrektora eMail: kocian(małpa)neovize.cz

Oszczędzaj czas i pieniądze. Masz pytanie, chcesz zamówić wizytę lub doradzić? Wpisz swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy do ciebie.

Zadzwoń do mnie Česká verze stránek icocs icocs icoen icode