Satysfakcja pacjentów:
Rodzaje soczewek Zabiegi refundowane przez NFZ Poznaj nas lepiej Chcę zamówić wizytę

NIE PRZEKŁADAJ USUNIĘCIA ZAĆMY NA PÓŹNIEJ!!!
24.09.2014

NIE PRZEKŁADAJ USUNIĘCIA ZAĆMY NA PÓŹNIEJ!!!

Senat na dzisiejszym posiedzeniu zajął się tzw. ustawą o transgranicznej opiece zdrowotnej. MZ zgłosiło poprawkę umożliwiającą zwrot kosztów leczenia za granicą w okresie od momentu obowiązywania Dyrektywy Transgranicznej do wejścia w życie ustawy.
- Przygotowaliśmy rozwiązanie dotyczące finansowania świadczeń wykonanych przez polskich pacjentów za granicą od momentu wejścia w życie dyrektywy, a jeszcze zanim zacznie obowiązywać ustawa" - podkreślił Sławomir Neumann wiceminister zdrowia. 

To znaczy, że każdy - kto do czasu wejścia w życie rozporządzeń wykonawczych do ustawy podda się zabiegowi usunięcia zaćmy w naszej klinice ma możliwość uzyskania refundacji tego zabiegu z NFZ .
Zatem nie warto odkładać tej decyzji na potem.

WPROST Z SENATU RP 

Prawo zwrotu od NFZ poniesionych kosztów świadczenia opieki zdrowotnej – świadczenia gwarantowanego, uzyskanego w innym państwie Unii Europejskiej będzie przysługiwało za świadczenia, co do którego uprzednio było wydane skierowanie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (lub wykonującego zawód w innym niż Polska państwie członkowskim UE). Podstawę zwrotu stanowi rachunek wystawiony przez zagranicznypodmiot, który udzielił świadczenia. Zwrot kosztów jest dokonywany w wysokości odpowiadającej kwocie finansowania stosowanego w rozliczeniach NFZ w ramach umów ze świadczeniodawcami (zwrot obejmuje także koszty leków, wyrobów medycznych zakupionych w innym kraju UE na podstawie polskiej recepty wystawionej przez uprawnioną osobę albo lekarza wykonującego zawód w innym państwie członkowskim UE, również koszty leków nabytych w polskiej aptece na podstawie recepty lekarza z innych państw Unii).

61. posiedzenie Senatu RP VIII kadencji - ustawa w trakcie dyskusji. Powyższy zapis ma poparcie koalicji rządzacej.


Platební karty
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
duzy
mediraty
Pobrać nowości infoform Podaj swój email.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Znajdz nas na: Facebook Google
Pomóżcie nam Państwo udoskonalić naszą opiekę. Wyślijcie swoje uwagi bezpośrednio do dyrektora eMail: kocian(małpa)neovize.cz

Oszczędzaj czas i pieniądze. Masz pytanie, chcesz zamówić wizytę lub doradzić? Wpisz swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy do ciebie.

Zadzwoń do mnie Česká verze stránek icocs icocs icoen icode