Chcę zamówić

Nowe urządzenie pomiarowe do badania oka USG NIDEK US-4000

25.08.2015
Nowe urządzenie pomiarowe do badania oka USG NIDEK US-4000
Większość naszych pacjentów dociera do nas w chwili, kiedy zaćma jest już bardzo zaawansowana.

To zaawansowanie, czy jak chcą inni „dojrzałość” polega na tym, że nasza naturalna soczewka staje się nie tylko zmętniała, ale także twarda i brunatna.

Stan ten nie tylko jest wielkim wyzwaniem dla chirurga, ale w znacznym stopniu utrudnia i wydłuża czas badania wstępnego, polegającego na zajrzeniu d...o wnętrza gałki ocznej i mającego za zadanie wykrycie ewentualnych chorób oka towarzyszących zaćmie.

Dlatego z wielką radością donosimy, że w naszych gabinetach pojawił się nowy sprzęt medyczny – ultrasonograf okulistyczny NIDEK.

Wykonane dzięki niemu badanie USG oka pozwoli zobaczyć lekarzowi, co dzieje się za okiem, czyli w oczodole.
Pokazuje ono zmiany w siatkówce takie jak odwarstwienie czy przedarcie siatkówki, guzy oka, wylewy czy zmiany w nerwie wzrokowym o charakterze jaskrowym.

A jak wygląda przebieg samego badania?
Bardzo prosto i całkowicie bezinwazyjnie.

Zamykają Państwo oczy i możliwie jak najbardziej rozluźniają powieki, które lekarz wykonujący badanie smaruje cienką warstwą żelu po czym przykłada głowicę sondy usg, która przekazuje obraz struktury oka do monitora komputera.

Wysoki kontrast rezonowanych sygnałów oraz wysoka jakość monitora LCD naszego NIDKA zapewnią doskonałe obrazy umożliwiające postawienie dokładnej diagnozy.

A wszystko w trosce o Państwa bezpieczeństwo i komfort.