Satysfakcja pacjentów:
Rodzaje soczewek Zabiegi refundowane przez NFZ Poznaj nas lepiej Chcę zamówić wizytę

Międzynarodowy Dzień Wzroku
09.10.2015

Międzynarodowy Dzień Wzroku

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Wzroku obchodzimy pod hasłem 
"Profilaktyka wzroku dla każdego".

W związku z Międzynarodowym Dniem Wzroku, resort zdrowia poinformował, że przywiązuje dużą uwagę, nie tylko do rozwoju okulistyki jako specjalności operacyjnej, ale również do wykorzystania w codziennej praktyce nowoczesnych zachowawczych metod leczenia.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia czytamy:
„Do priorytetowych zadań okulistyki należy upowszechnianie badań profilaktycznych, ze szczególnym uwzględnieniem zwalczania chorób oczu o znaczeniu społecznym. Rozszerzenia profilaktyki wymaga między innymi problem jaskry, gdyż większość chorych u których wystąpiły początki tego schorzenia nie jest tego świadomych, a tym samym nie podejmuje leczenia. Także do priorytetów należy zaliczyć leczenie neowaskularnej (wysiękowej) postaci zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD).

W dalszym ciągu problemem jest leczenie chirurgiczne zaćmy, nie w aspekcie trudności wykonywania tej procedury, ale ze względu na ograniczone możliwości wykonania tych zabiegów w stosunkowo krótkim czasie. Kolejnym ważnym problemem jest leczenie naczyniopochodnych chorób siatkówki ze szczególnym uwzględnieniem retinopatii cukrzycowej, czy chorób siatkówki występujących w przebiegu nadciśnienia tętniczego lub innych chorób układu krążenia.

W nowoczesnej terapii w/w schorzeń, za sukces uważa się przywrócenie prawidłowej ostrości wzroku lub jego poprawę, ale przede wszystkim zahamowanie progresji choroby. Najnowszą zdobyczą w leczeniu farmakologicznym wielu schorzeń okulistycznych są doszklistkowe iniekcje anty-VEGF lub środków leczniczych steroidowych”.

Od dwóch lat pomagamy polskim pacjentom z zaćmą przywrócić im wzrok, a u pacjentów z AMD, dzięki doszklistkowym iniekcjom leku anty_VEGF (Avastin), staramy się zahamować rozwój wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki.
I choć nasze działania to i tak kropla w morzu potrzeb, cieszymy się mogąc zrobić choć tyle.

Wszystkim naszym Pacjentom, ich Rodzinom a także wszystkim Sympatykom NeoVize, życzymy wiele zdrowia.
Zdrowych Oczu, Kochani :)


http://www.mz.gov.pl/…/swiatowy-dzien-wzroku-i-jego-znaczen…

 

 
Zdjęcie użytkownika Neovize klinika okulistyczna Cieszyn.

Platební karty
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
duzy
mediraty
Pobrać nowości infoform Podaj swój email.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Znajdz nas na: Facebook Google
Pomóżcie nam Państwo udoskonalić naszą opiekę. Wyślijcie swoje uwagi bezpośrednio do dyrektora eMail: kocian(małpa)neovize.cz

Oszczędzaj czas i pieniądze. Masz pytanie, chcesz zamówić wizytę lub doradzić? Wpisz swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy do ciebie.

Zadzwoń do mnie Česká verze stránek icocs icocs icoen icode