Cały czas pracujemy i opiekujemy się naszymi pacjentami.

Chcę zamówić

Międzynarodowy Dzień Wzroku

09.10.2015
Międzynarodowy Dzień Wzroku

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Wzroku obchodzimy pod hasłem 
"Profilaktyka wzroku dla każdego".

W związku z Międzynarodowym Dniem Wzroku, resort zdrowia poinformował, że przywiązuje dużą uwagę, nie tylko do rozwoju okulistyki jako specjalności operacyjnej, ale również do wykorzystania w codziennej praktyce nowoczesnych zachowawczych metod leczenia.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia czytamy:
„Do priorytetowych zadań okulistyki należy upowszechnianie badań profilaktycznych, ze szczególnym uwzględnieniem zwalczania chorób oczu o znaczeniu społecznym. Rozszerzenia profilaktyki wymaga między innymi problem jaskry, gdyż większość chorych u których wystąpiły początki tego schorzenia nie jest tego świadomych, a tym samym nie podejmuje leczenia. Także do priorytetów należy zaliczyć leczenie neowaskularnej (wysiękowej) postaci zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD).

W dalszym ciągu problemem jest leczenie chirurgiczne zaćmy, nie w aspekcie trudności wykonywania tej procedury, ale ze względu na ograniczone możliwości wykonania tych zabiegów w stosunkowo krótkim czasie. Kolejnym ważnym problemem jest leczenie naczyniopochodnych chorób siatkówki ze szczególnym uwzględnieniem retinopatii cukrzycowej, czy chorób siatkówki występujących w przebiegu nadciśnienia tętniczego lub innych chorób układu krążenia.

W nowoczesnej terapii w/w schorzeń, za sukces uważa się przywrócenie prawidłowej ostrości wzroku lub jego poprawę, ale przede wszystkim zahamowanie progresji choroby. Najnowszą zdobyczą w leczeniu farmakologicznym wielu schorzeń okulistycznych są doszklistkowe iniekcje anty-VEGF lub środków leczniczych steroidowych”.

Od dwóch lat pomagamy polskim pacjentom z zaćmą przywrócić im wzrok, a u pacjentów z AMD, dzięki doszklistkowym iniekcjom leku anty_VEGF (Avastin), staramy się zahamować rozwój wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki.
I choć nasze działania to i tak kropla w morzu potrzeb, cieszymy się mogąc zrobić choć tyle.

Wszystkim naszym Pacjentom, ich Rodzinom a także wszystkim Sympatykom NeoVize, życzymy wiele zdrowia.
Zdrowych Oczu, Kochani :)


http://www.mz.gov.pl/…/swiatowy-dzien-wzroku-i-jego-znaczen…

 

 
Zdjęcie użytkownika Neovize klinika okulistyczna Cieszyn.