Satysfakcja pacjentów:
Rodzaje soczewek Zabiegi refundowane przez NFZ Poznaj nas lepiej Chcę zamówić wizytę

Operacje zaćmy w Czechach to nadal hit
01.11.2015

Operacje zaćmy w Czechach to nadal hit

Magazyn "Rynek Zdrowia" opublikował artykuł o rosnącym zainteresowaniu zabiegami usunięcia zaćmy w Czechach.

Operacje są zdecydowanie tańsze niż w Polsce, refundowane przez NFZ i czas oczekiwania jest nieporównywalnie mniejszy niż w Polsce.

Na dodatek koszt wizyty kwalifikacyjnej na zabieg, jest odliczany od kosztu operacji.

Operacje zaćmy w Czechach to nadal hit

Przybywa polskich pacjentów w czeskich klinikach okulistycznych. Polacy jeżdżą do Czech już nie tylko by ominąć kolejki.

W Czechach zabieg wszczepienia soczewki kosztuje 2,5 tys. zł. NFZ zwraca tyle, ile płaci w Polsce, czyli ok. 2,3 tys. zł.

Dopłata z kieszeni pacjenta jest więc niewielka, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę to, że ceny komercyjnych zabiegów w Polsce to minimum 3 tys. zł, a na refundację z NFZ nie ma co liczyć w takim wypadku

Leczenie zaćmy w Czechach daje polskim pacjentom możliwość ominięcia zakazu stosowania dopłat do lepszych soczewek - zauważa Gazeta Wyborcza.

Dyrektywa Unii Europejskiej o transgranicznej opiece medycznej umożliwiająca staranie się o zwrot kosztów za leczenie za granicą obowiązuje od dwóch lat.

 


Platební karty
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
duzy
mediraty
Pobrać nowości infoform Podaj swój email.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Znajdz nas na: Facebook Google
Pomóżcie nam Państwo udoskonalić naszą opiekę. Wyślijcie swoje uwagi bezpośrednio do dyrektora eMail: kocian(małpa)neovize.cz

Oszczędzaj czas i pieniądze. Masz pytanie, chcesz zamówić wizytę lub doradzić? Wpisz swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy do ciebie.

Zadzwoń do mnie Česká verze stránek icocs icocs icoen icode