Satysfakcja pacjentów:
Rodzaje soczewek Zabiegi refundowane przez NFZ Poznaj nas lepiej Chcę zamówić wizytę

Kolejki w Polsce na zaćmę stale rosną
18.02.2016

Kolejki w Polsce na zaćmę stale rosną

Jak informuje Gazeta Wyborcza w Polsce ciągle rosną kolejki do usunięcia zaćmy i na zabieg zapisanych jest już 540 tys. osób. Pacjenci wiedzą jednak, że nie muszą czekać w wieloletnich kolejkach. Dlatego przybywa wniosków o refundację zagranicznego leczenia.

Do stycznia 2016 r. złożono ich już w NFZ ponad 5,5 tys. Ponad 90 proc. z nich dotyczy zaćmy, w większości operowanej w Czechach. W klinice NeoVize w Czeskim Cieszynie kiedyś operowano Polaków od ręki. W zeszłym roku czekało się już około 3 tygodni.

Jest jeszcze jedna zmiana. Coraz częściej pacjenci poza standardowymi soczewkami Alcon Acrysoft Natural, decydują się na zaawansowane rozwiązania pozwalające usuwać współistniejące z zaćmą wady refrakcji: astygmatyzm, krótko i dalekowzroczność.

- NFZ nie może zakazać dopłat do zabiegów za granicą z użyciem drogich soczewek, bo zakazuje mu tego unijna dyrektywa - zaznacza mec. Paulina Kieszkowska-Knapik, która walczy o wprowadzenie możliwości leczenia ponadstandardowego.

Całość tekstu znajda Państwo pod linkiem:

http://wyborcza.pl/1,75478,19636446,rosna-kolejki-do-usuniecia-zacmy-w-polsce-na-operacje-czeka.html#ixzz40VU5OcjF


Platební karty
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
duzy
mediraty
Pobrać nowości infoform Podaj swój email.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Znajdz nas na: Facebook Google
Pomóżcie nam Państwo udoskonalić naszą opiekę. Wyślijcie swoje uwagi bezpośrednio do dyrektora eMail: kocian(małpa)neovize.cz

Oszczędzaj czas i pieniądze. Masz pytanie, chcesz zamówić wizytę lub doradzić? Wpisz swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy do ciebie.

Zadzwoń do mnie Česká verze stránek icocs icocs icoen icode