Satysfakcja pacjentów:
Rodzaje soczewek Zabiegi refundowane przez NFZ Poznaj nas lepiej Chcę zamówić wizytę

„ Jak długo potrwa u mnie operacja zaćmy?”
27.02.2017

„ Jak długo potrwa u mnie operacja zaćmy?”

Pytanie - „ Jak długo potrwa u mnie operacja zaćmy?” – za każdym razem nastręcza nam trudności.

Zwyczajowo podaje się czas ok. 15-20 minut. Jednakże zaćma zaćmie nierówna!
Długość operacji zależy bowiem od jej zaawansowania.

W przypadku tzw. zaćmy dojrzałej lekarz musi najpierw rozbić mocno stwardniałą soczewką, a potem kawałek po kawałku ostrożnie wyjmować ją z oka, tak, by nie doszło do jego uszkodzenia. Wpływa to nie tylko na znaczne wydłużenie operacji, ale - co ważniejsze - zwiększa ryzyko wystąpienia komplikacji. Dlatego okuliści na całym świecie kierują swoich pacjentów na zabieg zaraz po jej zdiagnozowaniu. Im wcześniej, tym lepiej.

Pani Irena nie dała zaćmie szansy na rozwój i zgłosiła się do kliniki, gdy tylko zauważyła zdecydowane pogorszenie wzroku.

- W krótkim czasie musiałam zmienić szkła z minus 2 na minus 7. To mnie przeraziło, nie czekałam więc dłużej i umówiłam się na zabieg w czeskiej klinice NeoVize– wspomina Pani Irena. - Nastawiłam się na długą operację a tu chwila moment i słyszę jak pan doktor mówi do mnie – już po wszystkim. Nie wiem czy trwało to pięć minut!  – kończy ze śmiechem.

A jak długo potrwa Państwa operacja zaćmy?

Dzięki Dyrektywie Transgranicznej każdy Pacjent ma prawo do wykonania zabiegu usunięcia zaćmy poza Polską i otrzymania z NFZ refundacji poniesionych kosztów w wysokości ok. 2100 zł.

„ Jak długo potrwa u mnie operacja zaćmy?”


Platební karty
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
duzy
mediraty
Pobrać nowości infoform Podaj swój email.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Znajdz nas na: Facebook Google
Pomóżcie nam Państwo udoskonalić naszą opiekę. Wyślijcie swoje uwagi bezpośrednio do dyrektora eMail: kocian(małpa)neovize.cz

Oszczędzaj czas i pieniądze. Masz pytanie, chcesz zamówić wizytę lub doradzić? Wpisz swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy do ciebie.

Zadzwoń do mnie Česká verze stránek icocs icocs icoen icode