Chcę zamówić

„ Jak długo potrwa u mnie operacja zaćmy?”

27.02.2017
„ Jak długo potrwa u mnie operacja zaćmy?”

Pytanie - „ Jak długo potrwa u mnie operacja zaćmy?” – za każdym razem nastręcza nam trudności.

Zwyczajowo podaje się czas ok. 15-20 minut. Jednakże zaćma zaćmie nierówna!
Długość operacji zależy bowiem od jej zaawansowania.

W przypadku tzw. zaćmy dojrzałej lekarz musi najpierw rozbić mocno stwardniałą soczewką, a potem kawałek po kawałku ostrożnie wyjmować ją z oka, tak, by nie doszło do jego uszkodzenia. Wpływa to nie tylko na znaczne wydłużenie operacji, ale - co ważniejsze - zwiększa ryzyko wystąpienia komplikacji. Dlatego okuliści na całym świecie kierują swoich pacjentów na zabieg zaraz po jej zdiagnozowaniu. Im wcześniej, tym lepiej.

Pani Irena nie dała zaćmie szansy na rozwój i zgłosiła się do kliniki, gdy tylko zauważyła zdecydowane pogorszenie wzroku.

- W krótkim czasie musiałam zmienić szkła z minus 2 na minus 7. To mnie przeraziło, nie czekałam więc dłużej i umówiłam się na zabieg w czeskiej klinice NeoVize– wspomina Pani Irena. - Nastawiłam się na długą operację a tu chwila moment i słyszę jak pan doktor mówi do mnie – już po wszystkim. Nie wiem czy trwało to pięć minut!  – kończy ze śmiechem.

A jak długo potrwa Państwa operacja zaćmy?

Dzięki Dyrektywie Transgranicznej każdy Pacjent ma prawo do wykonania zabiegu usunięcia zaćmy poza Polską i otrzymania z NFZ refundacji poniesionych kosztów w wysokości ok. 2100 zł.

„ Jak długo potrwa u mnie operacja zaćmy?”