Satysfakcja pacjentów:
Rodzaje soczewek Zabiegi refundowane przez NFZ Poznaj nas lepiej Chcę zamówić wizytę

Nie ma standardów ostrości wzroku
08.11.2017

Nie ma standardów ostrości wzroku

W poniedziałek 6 listopada 2017 roku, podczas śniadania prasowego w Warszawie, eksperci rozmawiali m.in. o problemach osób z zaćmą.

Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, pani profesor Iwona Grabska-Liberek poruszyła ważną dla polskich pacjentów kwestię, w którym momencie zaawansowania choroby okuliści powinni kierować chorych na zabieg usunięcia zaćmy.

Do tej pory wielu pacjentów skarżących się na mocne pogorszenie widzenia, słyszało od lekarza, że w ich przypadku zaćma jeszcze niedostatecznie „dojrzała” do operacji, więc nie otrzymają skierowania na zabieg.

- Nie ma standardów ostrości wzroku – jednoznacznie stwierdziła prof. Grabska-Liberek. - Jedynym kryterium skierowania do usunięcia zaćmy powinno być to, kiedy ona pacjentowi przeszkadza, utrudnia lub uniemożliwia codzienne funkcjonowanie.

 
Zdjęcie użytkownika Neovize klinika okulistyczna Cieszyn.

Platební karty
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
duzy
mediraty
Pobrać nowości infoform Podaj swój email.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Znajdz nas na: Facebook Google
Pomóżcie nam Państwo udoskonalić naszą opiekę. Wyślijcie swoje uwagi bezpośrednio do dyrektora eMail: kocian(małpa)neovize.cz

Oszczędzaj czas i pieniądze. Masz pytanie, chcesz zamówić wizytę lub doradzić? Wpisz swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy do ciebie.

Zadzwoń do mnie Česká verze stránek icocs icocs icoen icode