Chcę zamówić

Zabieg usunięcia zaćmy - działania krok po kroku

 

Są Państwo zainteresowani zabiegiem usunięcia zaćmy?

Operacja zaćmy krok po kroku

Osoba planująca zabieg powinna skontaktować się z nami (polski numer: 883 893 988) w celu umówienia terminu wstępnego badania przedoperacyjnego.

W dniu badania wstępnego pacjent spędza w klinice około 3 godzin. Badanie obejmuje przygotowanie dokumentacji, badania na specjalistycznych urządzeniach diagnostycznych, konsultację lekarską, zakropienie oczu oraz powtórzenie diagnostyki (przy rozszerzonych źrenicach).
W dniu badania wstępnego należy przynieść do kliniki:

  • wszystkie używane okulary (do pomiaru),
  • spis zażywanych lekarstw.

Należy przyjechać z osobą towarzyszącą.
W dniu badania nie obowiązuje żadna dieta. Pacjent może także zażywać lekarstwa zgodnie z zaleceniami.
Koszt badania wstępnego to 210 PLN. 
Po badaniu kwalifikacyjnym zostaje ustalony termin zabiegu.

U nas nie ma kolejek – badania i zabiegi przeprowadzamy w jak najkrótszym możliwym terminie, bez zbędnych okresów oczekiwania!

W dniu zabiegu operacja zaćmy pacjent spędza w klinice około 2,5 godziny. Sam zabieg trwa 15-20 minut, jest całkowicie bezbolesny, a pacjent przez cały czas jesteś świadomy i w kontakcie z personelem medycznym. W tym dniu należy zabrać ze sobą do kliniki:

  • obuwie domowe, odzież do przebrania (piżamę lub dres, skarpety),
  • wyniki badań internistycznych.

Badania należy wykonać pod kontrolą swojego lekarza rodzinnego/ogólnego/internisty. Chodzi o kompleksowe badanie krwi, moczu, EKG, ewentualnie glukozy w krwi (u osób chorych na cukrzycę).
Lekarz na podstawie wyników powinien wydać „Zaświadczenie lekarskie” z adnotacją, że „nie ma przeciwwskazań do zabiegu”.
Badania te nie mogą być wykonane wcześniej niż 2 tygodnie przed terminem zabiegu pierwszego oka oraz miesiąc przed terminem zabiegu drugiego oka.

Na zabieg pacjent powinien przyjechać z osobą towarzyszącą.
W dniu zabiegu nie obowiązuje dieta. Pacjent może także zażywać lekarstwa zgodnie z zaleceniami.

!!! Przeziębienie, katar, grypa lub opryszczka – to, niestety, przeciwskazania do poddania się zabiegowi operacja zaćmy. W takich przypadkach prosimy o skontaktowanie się z nami w celu zmiany terminu zabiegu!!!

W dniu zabiegu pacjent pokrywa na klinice koszty zabiegU. W ramach tej kwoty pacjent otrzymuje od nas również krople do zakrapiania oczu w okresie pooperacyjnym. Można płacić w złotówkach albo koronach czeskich, gotówką lub kartą.

Całkowity koszt obejmuje również badanie kontrolne następnego dnia po zabiegu.

Badanie kontrolne po zabiegu trwa około 10 minut: lekarz sprawdza stan oka, przekazuje zalecenia dotyczące zakrapiania oka w okresie pooperacyjnym i udziela pacjentowi wszystkich potrzebnych informacji.

 ZAPEWNIAMY:

  • WYSOKĄ JAKOŚĆ ŚWIADCZONYCH USŁUG
  • AMERYKAŃSKIE SOCZEWKI ACRYSOF NATURAL (ALCON) W STANDARDZIE
  • OPIEKĘ DOŚWIADCZONYCH LEKARZY, EKSPERTÓW W SWOJEJ DZIEDZINIE
  • KOMPLEKSOWĄ OBSŁUGĘ W JĘZYKU POLSKIM
  • MIŁĄ, PRZYJEMNĄ ATMOSFERĘ W KOMFORTOWYCH WARUNKACH KLINIKI
  • INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO KAŻDEGO PACJENTA

 

Dowiedz się więcej o operacji zaćmy