Chcę zamówić

NOWOŚĆ: Raindrop - Kropla deszczu

Raindrop –  Kropla deszczu

Nie mogą Państwo już niczego przeczytać bez okularów? Ten problem dotyczy większości ludzi po czterdziestce. NeoVize oferuje nowe i całkowicie bezpieczne rozwiązanie problemu. Raindrop, czyli Kropla deszczu, pozwoli każdemu pacjentowi ponownie czytać bez okularów.

Raindrop to nowość w leczeniu starczowzroczności (prezbyopii). Jest to najbardziej zaawansowana metoda proponowana obecnie przez światową okulistykę.

 

Jak działa metoda Raindrop?

Kropla to mikroskopowa soczewka hydrożelowa o średnicy 2 mm i o grubości 30 mikronów. Składa się ona w 80% z wody.

 Raindrop

 

Podczas zabiegu chirurg okulista najpierw przy użyciu lasera femtosekundowego utworzy na powierzchni rogówki oka ochronną lamelę, tzw. flap. Następnie delikatnie odchyli lamelę i wprowadzi pod nią kroplę deszczu. Na zakończenie przesunie lamelę na właściwe miejsce.

Obecność małej soczewki pod powierzchnią rogówki  w nieznacznym stopniu wyreguluje  krzywiznę rogówki oka, a tym samym zmieni jakości widzenia i uniezależni pacjenta od okularów do czytania.

Soczewka Raindrop jest wszczepiana tylko do jednego – niedominującego – oka, czyli do oka, które pacjent wykorzystuje do widzenia bliży oraz do czytania. Oko dominujące, które koncentruje się  na widzeniu dali, pozostaje bez zmian.

 

Dla kogo ta metoda jest właściwa ? 

Metoda Raindrop jest odpowiednia dla pacjentów w wieku powyżej 45 lat, którym przeszkadzają okulary do czytania lub widzenia dali – do +2,5 dioptrii. Raindrop zapewnia ostre widzenie bliży bez okularów lub soczewek kontaktowych.

Po szczegółowym wstępnym badaniu przedoperacyjnym pacjent poddawany jest symulacji nowego widzenia za pomocą specjalnych soczewek kontaktowych. Przez okres jednego tygodnia pacjent nosi testowe soczewki kontaktowe, a jeśli nowy symulowany sposób widzenia mu odpowiada, może poddać się wszczepieniu soczewki Raindrop.

 

Widzenie bliży oraz dali

Po neuroadaptacji pacjent widzi za pomocą obu oczu doskonale bliż i odległość. Raindrop jest bardzo dobrze przyjmowany przez rogówkę oka oraz cały organizm ludzki. Soczewka została wyprodukowana z materiału biokompatybilnego i zachowuje się niemal całkowicie tak jak sztuczna rogówka. Przepuszcza 100% tlenu i innych substancji odżywiających oko. Nie wpływa na metabolizm rogówki i nie stwarza drażniących zjawisk świetlnych podczas jazdy o zmroku lub w nocy.

Kolejną zaletą Raindrop jest fakt, że drobny wszczep nie jest przeciwwskazaniem do poddania się innym zabiegom okulistycznym – nie przeszkadza na przykład nawet podczas operacji zaćmy.

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani zabiegiem...

...prosimy o skontaktowanie się z nami pod numerem telefonu +48 883 893 988.