JESTEŚMY BEZPIECZNYM MIEJSCEM PRACY. Operujemy, przeprowadzamy badania. Jesteśmy tutaj dla Was

Chcę zamówić

Wyraźna poprawa życia po zabiegu zaćmy

15.03.2016
Wyraźna poprawa życia po zabiegu zaćmy

Badania przeprowadzone przez australijskich naukowców w ramach programu Blue Mountains Eye Study (BMES) ukierunkowanego na rozpoznanie zagrożeń utraty wzroku u starszych mieszkańców kontynentu, wykazały , że zaćma ma znaczący wpływ na długość naszego życia.

U chorych, którzy poddali się zabiegowi usunięcia zaćmy zaraz po jej wykryciu, aż o 40% wzrosło prawdopodobieństwo, że w sposób aktywny dożyją sędziwego wieku.

Po zabiegu wyraźnie poprawia się kondycja psychiczna i fizyczna pacjentów. Ludzie stają się bardziej aktywni, lepiej śpią. Zmniejsza się też ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy i ataków serca.

Wyniki tych badań nie zaskoczyły lekarzy z kliniki NeoVize. Od wielu lat obserwują pozytywne zmiany, jakie następują u pacjentów zaraz po zabiegu.

- Trudno nie zauważyć, jak wielki wpływ na ogólną kondycję organizmu ma choroba taka jak zaćma. Powoduje, że wolno acz systematycznie chorzy wycofują się z życia i wszelkich form jego aktywności. Nierzadko pojawiają się symptomy depresji – mówi chirurg-okulista, dr Lubomir Tovarek. – Znamienne jest to, jak radykalnie zmienia się samopoczucia pacjentów po zabiegu. W konsekwencji ulega też zmianie ich styl życia przejawiający się - choćby w tak ważnej w każdym wieku - aktywności fizycznej. Ludzie wracają do jeżdżenia na rowerach czy chodzenia na spacery. Wyniki badań wskazują również na jeszcze jeden, nie do przecenienia objaw uboczny usunięcia zaćmy , a mianowicie wyraźną poprawę pracy mózgu.