Satysfakcja pacjentów:
Rodzaje soczewek Zabiegi refundowane przez NFZ Poznaj nas lepiej Chcę zamówić wizytę

Wyraźna poprawa życia po zabiegu zaćmy
15.03.2016

Wyraźna poprawa życia po zabiegu zaćmy

Badania przeprowadzone przez australijskich naukowców w ramach programu Blue Mountains Eye Study (BMES) ukierunkowanego na rozpoznanie zagrożeń utraty wzroku u starszych mieszkańców kontynentu, wykazały , że zaćma ma znaczący wpływ na długość naszego życia.

U chorych, którzy poddali się zabiegowi usunięcia zaćmy zaraz po jej wykryciu, aż o 40% wzrosło prawdopodobieństwo, że w sposób aktywny dożyją sędziwego wieku.

Po zabiegu wyraźnie poprawia się kondycja psychiczna i fizyczna pacjentów. Ludzie stają się bardziej aktywni, lepiej śpią. Zmniejsza się też ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego, cukrzycy i ataków serca.

Wyniki tych badań nie zaskoczyły lekarzy z kliniki NeoVize. Od wielu lat obserwują pozytywne zmiany, jakie następują u pacjentów zaraz po zabiegu.

- Trudno nie zauważyć, jak wielki wpływ na ogólną kondycję organizmu ma choroba taka jak zaćma. Powoduje, że wolno acz systematycznie chorzy wycofują się z życia i wszelkich form jego aktywności. Nierzadko pojawiają się symptomy depresji – mówi chirurg-okulista, dr Lubomir Tovarek. – Znamienne jest to, jak radykalnie zmienia się samopoczucia pacjentów po zabiegu. W konsekwencji ulega też zmianie ich styl życia przejawiający się - choćby w tak ważnej w każdym wieku - aktywności fizycznej. Ludzie wracają do jeżdżenia na rowerach czy chodzenia na spacery. Wyniki badań wskazują również na jeszcze jeden, nie do przecenienia objaw uboczny usunięcia zaćmy , a mianowicie wyraźną poprawę pracy mózgu.

 


Platební karty
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
duzy
mediraty
Pobrać nowości infoform Podaj swój email.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Znajdz nas na: Facebook Google
Pomóżcie nam Państwo udoskonalić naszą opiekę. Wyślijcie swoje uwagi bezpośrednio do dyrektora eMail: kocian(małpa)neovize.cz

Oszczędzaj czas i pieniądze. Masz pytanie, chcesz zamówić wizytę lub doradzić? Wpisz swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy do ciebie.

Zadzwoń do mnie Česká verze stránek icocs icocs icoen icode