Napisz do nas Masz pytanie?

Leczenie starczowzroczności – PRELEX

Mają państwo ponad 40 lat i muszą oddalać od oczu tekst, który chcą przeczytać? Nigdy nie musieli Państwo nosić okularów i nagle stały się niezbędne, aby dobrze widzieć litery? Jeśli nie chcą Państwo nosić okularów, polecamy PRELEX.

Mniej więcej po przekroczeniu 40. roku życia ludzkie oko zaczyna tracić zdolność do akomodacji (wyostrzania) w widzeniu bliskim. Dochodzi do presbyopii (starczowzroczności). Najczęściej objawia się ona tym, że małe literki w tekście są rozmazane, ale można je przeczytać, jeśli zostaną oddalone od oczu. Wraz z upływem czasu okulary stają się jednak nieodzowne.

Wiele osób widzi gorzej nie tylko do bliży, ale również do dali i na odległości pośrednie. Często posiadają po kilka par okularów, które muszą cały czas zmieniać wg potrzeby albo inwestować do drogich okularów progresywnych. 

W pełni bezpiecznym rozwiązaniem uniezależniającym od okularów, zapewniającym widzenie bliży, dali i na odległości pośrednie jest zabieg PRELEX.

PRELEX to pozalaserowy zabieg polegający na wymianie oryginalnej ludzkiej soczewki na sztuczną wewnątrzgałkową soczewkę wieloogniskową, która zostaje na stałe implantowana (wszczepiona) do oka. Podczas zabiegu PRELEX można usunąć każdą liczbę dioptrii, a tym samym pozbawić się zależności od okularów.

Sztuczna soczewka wewnątrzgałkowa musi być wyprodukowana z materiału dobrej jakości,  który jest w stanie zagwarantować taką przejrzystość i stabilność w oku, aby przez długi czas zapewniać ostre i wyraźne spojrzenie na świat.

W naszej klinice NeoVize podczas zabiegu PRELEX wykorzystujemy tylko certyfikowane wieloogniskowe soczewki wewnątrzgałkowe światowych producentów - amerykańskiego Alcona (Pan Optix i PanOptix Toric*) i niemieckiej firmy Zeiss (AT LISA tri i AT LISA tri Toric**).

Leczenie starczowzroczności, PRELEX

Zabieg PRELEX przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym – trwa on około 15 minut i jest w pełni bezbolesny. W czasie zabiegu oko zostaje znieczulone kroplami i następnego dnia pacjent widzi już normalnie. Jeżeli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwskazań, można operować drugie zaraz następnego dnia. Wtedy okres adaptacyjny obu oczu przebiega równocześne.

PRELEX to także prewencyjny zabieg leczniczy – pacjentom po zabiegu PRELEX nie grozi już powstanie zaćmy i wyraźnie zmniejsza się ryzyko pojawienia się  jaskry. PRELEX stanowi wspaniały wybór dla pacjentów, u których duża liczba dioptrii współistnieje z rodzinnym obciążeniem zaćmą i jaskrą.

 

 

 

 CENNIK:

 

BADANIE KWALIFIKACYJNE - obejmuje badanie wad refrakcji, ciśn. wewnątrzgałkowego, badanie w lampie szczelinowej przedniego i tylnego odcinka oka, badanie dna oka, OCT, USG, bad. biometryczne w celu dobrania odpowiedniej mocy dioptrycznej soczewki

250 PLN
   

PRELEX z wszczepieniem:

 

wieloogniskowej soczewki wewnątrzgałkowej Pan Optix* (Alcon) z filtrem UV oraz filtrem światła niebieskiego chroniącymi siatkówkę, zapewniającej widzenie bliży, dali, na średnie odległości bez okularów; wykonana z akrylu hydrofobowego.

5.990 PLN

wieloogniskowej soczewki wewnątrzgałkowej AT LISA tri** (Zeiss) z filtrem UV, zapewniającej widzenie bliży, dali, na średnie odległości bez okularów; wykonana z akrylu hydrofilnego.

5.990 PLN

wieloogniskowej soczewki wewnątrzgałkowej Vivity* (Alcon) z filtrem UV oraz filtrem światła niebieskiego chroniącymi siatkówkę, zapewniającej widzenie dali, na średnie odległości bez okularów; wykonana z akrylu hydrofobowego.

5.990 PLN

   

PRELEX + KOREKCJA ASTYGMATYZMU z wszczepieniem:

 

wieloogniskowej torycznej soczewki wewnątrzgałkowej Pan Optix Toric* (Alcon) z filtrem UV oraz filtrem światła niebieskiego chroniącymi siatkówkę, korygującej astygmatyzm (czyli tzw. cylindry); zapewniającej widzenie bliży, dali, na średnie odległości bez okularów; wykonana z akrylu hydrofobowego.

7.300 PLN

wieloogniskowej torycznej soczewki wewnątrzgałkowej AT LISA tri Toric** (Zeiss) z filtrem UV, zapewniającej widzenie bliży, dali, na średnie odległości bez okularów, z korekcją astygmatyzmu (czyli tzw. cylindrów); wykonana z akrylu hydrofilnego.

7.300 PLN

wieloogniskowej torycznej soczewki wewnątrzgałkowej Vivity* (Alcon) z filtrem UV oraz filtrem światła niebieskiego chroniącymi siatkówkę, korygującej astygmatyzm (czyli tzw. cylindry); zapewniającej widzenie bliży, dali, na średnie odległości bez okularów; wykonana z akrylu hydrofobowego

7.300 PLN

Cennik obowiązuje od 26 kwietnia 2023. 

Zabieg PRELEX jest w pełni płatny przez pacjenta. Nie znajduje się w koszyku świadczeń gwarantowanych, w związku z tym, nie jest refundowany NFZ.

 

NASZE WYSPECJALIZOWANE TELEFONISTKI CZEKAJĄ NA PAŃSTWA POD POLSKIM NUMEREM TELEFONU KLINIKI NEOVIZE

 Kontakt telefoniczny

+ 48 883 893 988

 

*Jest to wyrób medyczny. Aby uzyskać pełne informacje na temat wskazań, przeciwwskazań oraz ostrzeżeń, zapoznaj się z instrukcją użytkowania oraz z innymi ważnymi informacjami na stronie ifu.alcon.com.

**Jest to wyrób medyczny. Aby uzyskać pełne informacje na temat wskazań, przeciwwskazań oraz ostrzeżeń, zapoznaj się z instrukcją użytkowania oraz z innymi ważnymi informacjami na stronie zeiss.com.