Satysfakcja pacjentów:
Rodzaje soczewek Zabiegi refundowane przez NFZ Poznaj nas lepiej Chcę zamówić wizytę

Leczenie starczowzroczności – PRELEX

Mają państwo ponad 40 lat i muszą oddalać od oczu tekst, który chcą przeczytać? Nigdy nie musieli Państwo nosić okularów i nagle stały się niezbędne, aby dobrze widzieć litery? Jeśli nie chcą Państwo nosić okularów do czytania, polecamy PRELEX.

Mniej więcej po przekroczeniu 40. roku życia ludzkie oko zaczyna tracić zdolność do akomodacji (wyostrzania) w widzeniu bliskim. Dochodzi do presbyopii (starczowzroczności). Najczęściej objawia się ona tym, że małe literki w tekście są rozmazane, ale można je przeczytać, jeśli zostaną oddalone od oczu. Wraz z upływem czasu okulary stają się jednak nieodzowne.

W pełni bezpiecznym rozwiązaniem z gwarantowanym pozytywnym wynikiem jest PRELEX. PRELEX to pozalaserowy zabieg polegający na wymianie oryginalnej ludzkiej soczewki na sztuczną wewnątrzoczną soczewkę wieloogniskową, która zostaje na stałe implantowana (wszczepiona) do oka. Podczas zabiegu PRELEX można usunąć każdą liczbę dioptrii, a tym samym pozbawić się zależności od okularów.

Sztuczna soczewka wewnątrzgałkowa musi być wyprodukowana z materiału dobrej jakości,  który jest w stanie zagwarantować taką przejrzystość i stabilność w oku, aby przez długi czas zapewniać ostre i wyraźne spojrzenie na świat.

W naszej Klinice Okulistycznej NeoVize podczas zabiegu PRELEX najczęściej stosujemy wieloogniskowe soczewki wewnątrzgałkowe Acrysof IQ ReSTORE (produkowane przez amerykańską firmę Alcon), które zostały zatwierdzone do stosowania przez Unię Europejską i FDA (Federalny Urząd Nadzoru dla Artykułów Spożywczych i Leków w Stanach Zjednoczonych).

Leczenie starczowzroczności, PRELEX

 

Zabieg PRELEX przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych – trwa on około 15 minut, jest w pełni bezbolesny i nie wymaga żadnego dodatkowego znieczulenia. W czasie zabiegu oko zostaje znieczulone kroplami i następnego dnia pacjent już widzi normalnie. Operację na drugim oku przeprowadza się zwykle po upływie 14 dni.

PRELEX to także prewencyjny zabieg leczniczy – pacjentom po zabiegu PRELEX nie grozi już powstanie zaćmy i wyraźnie zmniejsza się ryzyko pojawienia się  jaskry. PRELEX stanowi wspaniały wybór dla pacjentów, u których duża liczba dioptrii współistnieje z rodzinnym obciążeniem zaćmą i jaskrą.

O pozytywnych efektach zabiegu świadczą opinie naszych pacjentów, którzy już przeszli zabieg laserowej korekcji wzroku na naszej klinice okulistycznej.

 

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o telefon lub e-mail. Profesjonalnie przeszkolone recepcjonistki NeoVize wyjaśnią Państwu wszystkie problematyczne kwestie.

 

 

 

Leczenie starczowzroczności – PRELEX

duzy
mediraty
Pobrać nowości infoform Podaj swój email.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Znajdz nas na: Facebook Google
Pomóżcie nam Państwo udoskonalić naszą opiekę. Wyślijcie swoje uwagi bezpośrednio do dyrektora eMail: kocian(małpa)neovize.cz

Oszczędzaj czas i pieniądze. Masz pytanie, chcesz zamówić wizytę lub doradzić? Wpisz swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy do ciebie.

Zadzwoń do mnie Česká verze stránek icocs icocs icoen icode