Satysfakcja pacjentów:
Rodzaje soczewek Zabiegi refundowane przez NFZ Poznaj nas lepiej Chcę zamówić wizytę

Dzień operacji – operacja zaćmy lub zabiegi wewnątrzgałkowe

Operacja zaćmy należą do najczęstszych i najbezpieczniejszych zabiegów chirurgicznych wykonywanych na świecie.

Prosimy o przybycie do kliniki punktualnie, zgodnie z ustaloną wcześniej porą. Nie ma trzeba być wczesniej. Szanujemy Wasz czas. Wszyscy pacjenci są umówieni w taki sposób, aby nie czekali bez potrzeby.

Po przybyciu i rejestracji na recepcji pielęgniarka zmierzy ciśnienie śródgałkowe i zakropi oczy kroplami, które je znieczulą. Następnie pielęgniarka poprosi Was o przedstawienie badań internmistycznych. O których piszemy powyżej w części: 

Przed przybyciem do kliniki – na operację zaćmy

W sali poprzedzającej – pokój zabiegowy przebiorą się Państwo w przyniesione ze soba ubranie,  w którym czują się Państwo przyjemnie i swobodnie. W wygodnym fotelu, w spokoju będą Państwo oczekiwać na godzinę swojej operacji.

Przed operacją chirurg bardzo szczegółowo wyjaśni Państwu cały zabieg. Otrzymają Państwo dokładne instrukcje, w którym kierunku patrzeć, za którym światełkiem podążać wzrokiem. Nie trzeba się obawiać, że mogą Państwo czegoś zapomnieć, ponieważ lekarz pokieruje Państwa w trakcie całego zabiegu. Podczas operacji należy postępować zgodnie z wytycznymi lekarza.

Na sali operacyjnej spędzą Państwo około 15 minut. Przez cały czas zabiegu będzie obecny anestezjolog, który będzie starannie śledzić Państwa reakcje i stan ogólny.

Po zabiegu wrócą Państwo odpocząć na wygodny fotel na salę położoną przed zabiegową i następnie przebiorą się Państwo w swoją odzież. Z osobą towarzyszącą będą mogli Państwo wrócić do domu.

Następnego dnia należy przybyć na kontrolę, a na następną za tydzień od operacji. Drugie oko jest zwykle operowane do 14 dni od pierwszej operacji.

 

A co dalej?

Po wyjściu z kliniki zalecamy spędzić pozostałą część dnia w domu. Większość pacjentów po operacji udaje się na drzemkę, a wieczorem już bez problemów mogą oglądać telewizję i wykonywać zwykłe czynności domowe lub np. iść na spacer. Rano usuną sobie Państwo opatrunek, który na oko po operacji przylepiła pielęgniarka.

Czego nie zaleca się po operacji zaćmy lub operacji wewnątrzgałkowych?

Dzień operacji

Online objednávka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
Věříme tomu
duzy
mediraty
Pobrać nowości infoform Podaj swój email.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Znajdz nas na: Facebook Google
Pomóżcie nam Państwo udoskonalić naszą opiekę. Wyślijcie swoje uwagi bezpośrednio do dyrektora eMail: kocian(małpa)neovize.cz

Oszczędzaj czas i pieniądze. Masz pytanie, chcesz zamówić wizytę lub doradzić? Wpisz swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy do ciebie.

Zadzwoń do mnie Česká verze stránek icocs icocs icoen icode