Napisz do nas Masz pytanie?

Bc. Iva Karvaj (Dratnalová)
Pielęgniarka główna oraz instrumentariuszka w Klinice Okulistycznej NeoVize w Brnie oraz Czeskim Cieszynie

Bc. Iva Karvaj (Dratnalová)

Ukończyła średnią szkołę medyczną we Frydku Mistku. Po maturze rozpoczęła pracę w szpitalu miejskim w Ostrawie gdzie pracowała do roku 2005. W tym samym roku rozpoczęła pracę w klinice okulistycznej LEXUM w Ostrawie gdzie pracowała do roku 2008 z czego półtorej roku jako pielęgniarka główna.

W roku 2009 zdobyła certyfikat w dziedzinie managment w medycynie 21 wieku oraz ukończyła Wyższą Szkołę Medyczną Świetej Elżbiety w Bratysławie. W roku 2014 zdobyła certyfikat audytora internistycznego w służbie zdrowia a w 2015 studium organizacji oraz kierowania w służbie zdrowia.

Jest członkiem czeskiego stowarzyszenia pielęgniarek oraz instrumentariuszek ČAS. Regularnie uczestniczy w szkoleniach. Jest autorką wielu specjalistycznych prelekcji. 

Iva jest po operacji laserowej korekcji wzroku metodą LASIK przeprowadzoną laserem ZEISS MEL 80. Taka samą operację przeszedł jej brat a mama była jedną z pierszych pacjentów operowanych we wrzesniu 2008 na jednej z naszych klinik metodą NeoLasik przy pomocy laseru VISUMAX. 

W wolnym czasie Iva jeździ na nartach, rowerze oraz gra w golfa.