Chcę zamówić

Zarząd kliniki

Petr Kocian, Bc., MHA

Petr Kocian, Bc., MHA

Prezes Zarządu

Jest współzałożycielem Kliniki Okulistycznej „NeoVize“ razem z MUDr. Josefem Hyclem. 

Petr Kocian studiował dziedzinę Ekonomii i zarządzania w służbie zdrowia na Wydziale ekonomiczno-administracyjnym Uniwersytetu Masaryka w Brnie. W 1996 roku ukończył kurs managementu w służbie zdrowia w Fundacji Amerykańskiej H.O.P.E. Odbył również fachowe staże w placówkach służby zdrowia w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Pokaż więcej
MUDr. Roman Vanžura

MUDr. Roman Vanžura

Dyrektor Kliniki okulistycznej NeoVize Czeski Cieszyn i Poprad

MUDr. Roman Vanžura ukończył Wydział Medycyny Ogólnej na Uniwersytecie Karola w Pradze. Po ukończeniu studiów pracował przez 10 lat na oddziale internistycznym szpitala w Berounie. Po uzyskaniu specjalizacji z zakresu chorób wewnętrznych i kardiologii został lekarzem prowadzącym oddziału intensywnej opieki medycznej i zastępcą ordynatora.

W latach 2001-2012 pełnił funkcję Dyrektora działu medycznego firmy Carl Zeiss dla Czech i Słowacji. Właśnie tutaj był bardzo blisko związany z oftalmologią, ponieważ firma Carl Zeiss jest jednym z największych producentów i dostawców urządzeń i materiałów dla tej dziedziny na świecie.

W latach 2013-2017 pracował w austriackiej firmie Vamed jako manager projektu i dyrektor szpitala w Sedlčanach.

W październiku 2017 roku objął stanowisko dyrektora nowootwartej kliniki Neovize w Popradzie oraz dyrektora kliniki NeoVize w Czeskim Cieszynie.

 

Pokaż więcej
Mgr. Michaela Sztula Kafka

Mgr. Michaela Sztula Kafka

Manager opieki transgranicznej

W klinice okulistycznej NeoVize pracuje od czerwca 2013, od samego początku powstania kliniki na granicy państw.

Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, wydział prawa i administracji. Jej dotychczasowe życie zawodowe zawsze było związane z firmami działającymi w zakresie stosunków czesko – polskich. Kierowała oddziałem Czesko-Polskiej Izby Handlowej w Katowicach. Następnie pracowała w Synot Polska Sp. z o.o.  w Warszawie jako Foreign Relations Manager.

Pokaż więcej