Satysfakcja pacjentów:
Rodzaje soczewek Zabiegi refundowane przez NFZ Poznaj nas lepiej Chcę zamówić wizytę

Ponad 7 tys. Polaków zoperowało zaćmę w NeoVize
25.10.2017

Ponad 7 tys. Polaków zoperowało zaćmę w NeoVize

 

 

Zapraszamy do przeczytania artykułu o naszej cieszyńskiej klinice opublikowanego na stronach Magazynu Polityczno-Biznesowego Świat Elit.

http://www.swiatelit.com.pl/index.php/polecamy/zdrowie-uroda/5500-neovize-czeski-cieszyn-ponad-7-tys-zoperowanych-pacjentow-z-polski

 

 
 
Prym wiodą pacjenci z województwa śląskiego, opolskiego i małopolskiego, chociaż z miesiąca na miesiąc przybywa chorych, którzy do Czeskiego Cieszyna trafiają z Łodzi i Warszawy. Dzięki doskonałemu położeniu i skomunikowaniu dojazd nad Olzę jest dzisiaj wyjątkowo łatwy. Większość – bo aż 52 proc. – operowanych w cieszyńskiej Klinice NeoVize to kobiety, natomiast wiek pacjenta systematycznie się obniża i dziś coraz liczniejszą grupę stanowią w poczekalni cieszyńskiej kliniki 60-latkowie.
 
 
– Stworzyliśmy realną alternatywę dla tysięcy Polaków cierpiących na zaćmę i zmuszonych czekać na operację w długoletnich kolejkach. W naszej klinice zabiegi wykonywane są w trybie ambulatoryjnym w znieczuleniu miejscowym. Są bezpieczne, nieinwazyjne i szybkie. Najwyższa jakość wszczepianych przez nas soczewek Alcon i Zeiss daje pacjentom pewność, że do końca życia nie zmienią one swoich właściwości. To, że bez najmniejszych problemów pacjenci mogą się z nami porozumiewać po polsku i że dostosowujemy termin operacji do ich kalendarza, stało się naszym znakiem rozpoznawczym – podkreśla Michaela Kafka, menedżer cieszyńskiej kliniki.
 
Według raportu krakowskiej Fundacji Watch Health Care, opublikowanego w sierpniu 2017 r., średni czas oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy wynosi w Polsce 27 miesięcy i wątpliwe jest, by miał ulec radykalnemu skróceniu, ponieważ z roku na rok przybywa chorych. Tymczasem z dostępnych danych wynika, że lista oczekujących na zabieg liczy ok. 540 tys. osób. Wpisywane są na nią osoby, u których zaćma już się rozwinęła. Uwzględniając osoby w stadium początkowym choroby, a także tych, którzy nie zdają sobie z niej sprawy, liczba ta waha się od 1 do 2 mln osób.
 
Różne potrzeby, większe możliwości
Polacy chorujący na zaćmę coraz częściej świadomie, po konsultacji z lekarzem, decydują się na spersonalizowane soczewki, które przy okazji skorygują wady wzroku. Do najczęściej wybieranych należy soczewka AcrySof Natural IQ, która ułatwia widzenie w nocy i którą wybierają osoby prowadzące samochód, oraz AcrySof Toric IQ z asferycznym profilem, która koryguje astygmatyzm. – W Polsce operacja, w której wszczepiona zostałaby jakakolwiek soczewka oprócz podstawowej, byłaby traktowana jako zabieg estetyczny, czyli w 100% płatny. W przypadku operacji w naszej klinice, dzięki unijnej dyrektywie o leczeniu transgranicznym, pacjent zawsze otrzymuje z NFZ zwrot poniesionych kosztów w stałej kwocie 2112 zł, niezależnie od rodzaju wszczepionej soczewki – wyjaśnia Kafka. 
 
Przerażające raporty dotyczące chorób oczu
Dobrym źródłem informacji jest raport Instytutu Ochrony Zdrowia „Choroby oczu − problem zdrowotny, społeczny oraz wyzwanie cywilizacyjne w obliczu starzenia się populacji”, opublikowany pod koniec listopada 2016 r. Czytamy w nim m.in., że według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia upośledzenie wzroku dotyczy 285,4 mln ludzi w skali globalnej, z czego 13,8 proc. to niewidomi. Do najczęstszych przyczyn chorób oczu na świecie należą: wady refrakcji przekładające się na ostrość widzenia (42 proc.), zaćma (33 proc.) oraz jaskra (2 proc.). Dominującą przyczyną ślepoty jest zaćma (51 proc.), w dalszej kolejności jaskra (8 proc.) i zwyrodnienie plamki żółtej (AMD). 
 
– Zaćma to podstępna choroba, która systematycznie i nieodwołalnie zabiera chorym wszystko, co mogli i lubili robić. Odcina ich od przyjaciół, książek i życiowych pasji, w zamian dając coraz mocniej rozmywający się i powleczony szarą mgłą świat. Znacząca liczba pacjentów NeoVize to osoby z tak mocno rozwiniętą zaćmą, że nie mogą już funkcjonować samodzielnie. Dlatego tak ważne jest, aby Polacy dowiedzieli się, że dzięki unijnej dyrektywie o leczeniu transgranicznym nie muszą już tracić kontroli nad swoim życiem i godzić się na długie czekanie na operację w Polsce. Zabieg usunięcia zaćmy np. w czeskiej NeoVize jest co prawda płatny, ale w ciągu kilkudziesięciu dni po operacji pacjenci otrzymują zwrot poniesionych kosztów z Narodowego Funduszu Zdrowia – zaznacza Ewa Nieć, doradca ds. polskiego rynku w NeoVize
 
Klinika NeoVize znajduje się tuż za Mostem Przyjaźni łączącym polski i czeski Cieszyn. Pacjenci z Polski są tu przyjmowani i leczeni bez zbędnych formalności, potrzeby załatwiania skierowań i dodatkowych badań okulistycznych wykonywanych w Polsce, nie muszą też martwić się z powodu nieznajomości języka czeskiego, ponieważ personel posługuje się językiem polskim.
 

Wyświetl wg rodzaju mediów

Wyświetl wg tematu

Wyświetl wg osoby

duzy
mediraty
Pobrać nowości infoform Podaj swój email.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Znajdz nas na: Facebook Google
Pomóżcie nam Państwo udoskonalić naszą opiekę. Wyślijcie swoje uwagi bezpośrednio do dyrektora eMail: kocian(małpa)neovize.cz

Oszczędzaj czas i pieniądze. Masz pytanie, chcesz zamówić wizytę lub doradzić? Wpisz swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy do ciebie.

Zadzwoń do mnie Česká verze stránek icocs icocs icoen icode