Satysfakcja pacjentów:
Rodzaje soczewek Zabiegi refundowane przez NFZ Poznaj nas lepiej Chcę zamówić wizytę

Badanie Pentacam – analiza przedniego segmentu oka

Badanie na urządzeniu Pentacam umożliwia stwierdzenie grubości rogówki, dostarczenie szczegółowych informacji o całym przednim segmencie oka, zakrzywieniu i kształcie rogówki itp.

Badanie na Pentacamu

 

Urządzenie Pentacam, które pracuje w oparciu o zasadę kamery Scheimpfluga, to specjalne narzędzie badawcze, przy użyciu którego uzyskuje się szczegółowe dane o rogówce i przednim segmencie oka, tj. przestrzeni między rogówką a siatkówką. Pentacam jest w stanie określić grubość rogówki na całej powierzchni rogówki bez konieczności uśpienia oka. Ponadto dzięki temu urządzeniu można uzyskać informacje o całym przednim segmencie oka, tzn. szerokości kąta komory (także ważna informacja w przypadku jaskry), zakrzywieniu rogówki w poszczególnych miejscach rogówki, zmętnieniu soczewki i innych ważnych danych niezbędnych podczas leczenia. 

Badanie jest w pełni bezbolesne i bezkontaktowe. Trwa kilka minut.

W Klinice Okulistycznej NeoVize stosuje się Pentacam produkowany przez niemiecką firmę Oculus.

 

Badanie okulistyczne

Online objednávka
Virtuální prohlídka
Názory pacientů
Doporučeno pacienty
duzy
mediraty
Pobrać nowości infoform Podaj swój email.
Pro ukončení odběru novinek zadejte Váš email znovu do stejného políčka.
Znajdz nas na: Facebook Google
Pomóżcie nam Państwo udoskonalić naszą opiekę. Wyślijcie swoje uwagi bezpośrednio do dyrektora eMail: kocian(małpa)neovize.cz

Oszczędzaj czas i pieniądze. Masz pytanie, chcesz zamówić wizytę lub doradzić? Wpisz swoje dane kontaktowe a my oddzwonimy do ciebie.

Zadzwoń do mnie Česká verze stránek icocs icocs icoen icode