Napisz do nas Masz pytanie?

Soczewki wewnątrzgałkowe (refrakcyjna wymiana soczewki CLE, RLE)

Część osób sądzi, że nie można zlikwidować dużej wady wzroku – że powyżej przysłowiowych „-10”, lub +10” nic już nie da się zrobić To nieprawda.Nasi lekarze potrafią pomóc również w takiej sytuacji. Znajdziemy rozwiązanie, które w sposób bezpieczny i pewny zapewni pacjentowi spojrzenie na świat o wysokiej jakości. 

 

Refrakcyjna wymiana soczewki (RLE, CLE)

W Klinice Okulistycznej NeoVize posiadamy bogate doświadczenie w rozwiązywaniu problemów z dużymi wadami wzroku przy użyciu metody refrakcyjnej wymiany soczewki (RLE, CLE).

Jeśli wada wzroku pacjenta nie pozwala na korekcję za pomocą zabiegów laserowych i ma on powyżej 40 lat, właśnie ta metoda może okazać się właściwa. Przy użyciu metody refrakcyjnej wymiany soczewki można zlikwidować dowolną liczbę dioptrii.

 

 

Pozalaserowy zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki polega na zastąpieniu pierwotnej ludzkiej soczewki przez soczewkę sztuczną, która jest na stałe implantowana (wszczepiana) do oka. Sztuczna soczewka wewnątrzgałkowa musi być wyprodukowana z materiału dobrej jakości, który jest w stanie zagwarantować taką przejrzystość i stabilność w oku, aby przez długi czas soczewka zapewniała ostre i wyraźne widzenie.

 

Wyciąganie naturalnej soczewki przed implantacją 

Implantacja wewnątrzocznej soczewki – rozwijanie soczewki w oku

Osadzona wewnątrzoczna soczewka w oku pacjenta

 

Refrakcyjną wymianę soczewki przeprowadza się ambulatoryjnie. Zabieg trwa około 10 minut, jest w pełni bezbolesny i nie wymaga znieczulenia ogólnego. W czasie zabiegu oko zostaje znieczulone kroplami i następnego dnia pacjent już normalnie widzi. Operację na drugim oku przeprowadza się zwykle po upływie 14 dni.

W Klinice Okulistycznej NeoVize stosujemy do RLE wyłącznie wysokiej jakości soczewki renomowanych firm.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o telefon lub e-mail. Profesjonalnie przeszkolone recepcjonistki NeoVize wyjaśnią Państwu wszystkie problematyczne kwestie.

 

Założyciel Kliniki Okulistycznej NeoVize dr med. Josef Hycl, kand. n., wykonywał w Czechach zabiegi metodą RLE i PRELEX już od 1993 roku i był pierwszym lekarzem w Czechach, który tę metodę wprowadził do praktyki klinicznej. Obronił pracę doktorską na temat RLE i otrzymał tytuł naukowy kandydata nauk (czes. CSc.).