Napisz do nas Masz pytanie?

Zabiegi wewnątrzgałkowe wad refrakcji

Poprzez implantację soczewek wewnątrzgałkowych jesteśmy w stanie usunąć duże wady wzroku.

Każde leczenie zaczyna się od szczegółowego badania wstępnego i określenia wady wzroku w dioptriach. W czasie badania klinicznego, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych, dostępnych we wszystkich renomowanych europejskich klinikach urządzeń diagnostycznych,  określimy wiele parametrów, których znajomość jest konieczna do prawidłowego wyboru zabiegu. Ważną częścią badania jest wywiad z pacjentem – wiek, styl życia, obciążenie w pracy, zainteresowania. To wszystko ma wpływ na wybór metody leczenia. Istotnym czynnikiem są również możliwości finansowe.

Zabiegi wewnątrzgałkowe wad refrakcji

 

 

Niektórych wad dioptrycznych nie można usunąć za pomocą zabiegu laserowego. Tak może zdarzyć się w przypadku pacjenta z wyższą wadą dioptryczną, pacjenta powyżej 45. roku życia czy przy współwystępowaniu różnych wad dioptrycznych. W takich sytuacjach preferujemy metodę wszczepienia soczewek wewnątrzgałkowych, ponieważ gwarantuje ona najlepsze wyniki.

 

 

 

 

Jakie metody proponujemy?

Jeśli głównym celem pacjenta jest pozbycie się okularów wykorzystywanych do poprawy „bliskiego widzenia – krótkowzroczności”, proponujemy metodę PRELEX, która polega na refrakcyjnej wymianie soczewki w połączeniu ze wszczepieniem wieloogniskowej soczewki wewnątrzgałkowej. Podczas zabiegu PRELEX można usunąć dowolną ilość dioptrii, dzięki czemu noszenie okularów przestaje być konieczne.

Nowością w leczeniu prezbyopii jest Raindrop – Kropla deszczuChodzi o najbardziej nowoczesną metodę, jaką proponuje dzisiejsza okulistyka: wszczepienie mikroskopijnej soczewki hydrożelowej o średnicy 2 mm oraz grubości 30 mikronów. 

Dla pacjentów w wieku poniżej 40 lat z wadami, których nie można usunąć podczas zabiegu laserowego, np. z cienką rogówką oka, doskonałym rozwiązaniem jest implantacja wewnątrzgałkowa soczewki kontaktowej z grupy tzw. soczewek fakijnych.

W przypadku pacjentów powyżej 40. roku życia z wadami, których nie można usunąć podczas zabiegu laserowego, zalecamy tzw. refrakcyjną wymianę soczewki RLE.

Oferujemy operacje refrakcyjne w przystępnych cenach.

Zapraszamy na badanie wstępne. Nasi specjaliści pomogą w znalezieniu rozwiązania satysfakcjonującego dla każdego pacjenta