Osoba planująca zabieg powinna skontaktować się z nami w celu umówienia terminu badania przedoperacyjnego.
Telefoniczna rejestracja - polska komórka + 48 883 893 988.
pacjent przyjeżdża z osobą towarzyszącą.
Należy mieć ze sobą:
Badanie obejmuje badania na specjalistycznych urządzeniach diagnostycznych, konsultację lekarską, zakropienie oczu oraz powtórzenie diagnostyki (przy rozszerzonych źrenicach).
W dniu badania nie obowiązuje żadna dieta. Pacjent może także zażywać lekarstwa zgodnie z zaleceniami.
Po szczegółowych badaniach lekarz decyduje o możliwości zabiegu. Podczas wywiadu wspólnie z pacjentem ustala rodzaj wszczepianej soczewki, w recepcji zaś, najbliższy możliwy termin operacji.
U nas nie ma kolejek – badania i zabiegi przeprowadzamy w jak najkrótszym możliwym terminie, bez zbędnych okresów oczekiwania.
pacjent spędza w klinice ok. 2,5 godziny. Standardowo sam zabieg trwa 15-20 minut i jest całkowicie bezbolesny. Wszystko jednak zależy od stopnia zaawansowania zaćmy. Pacjent przez cały czas zabiegu jest świadomy i w kontakcie z personelem medycznym.
Przyjeżdżając na zabieg, pacjent powinien zabrać ze sobą:
Badania internistyczne nie mogą być wykonane wcześniej niż 2 tygodnie przed terminem zabiegu pierwszego oka oraz miesiąc przed terminem zabiegu drugiego oka.
Konieczna jest obecność osoby towarzyszącej po zabiegu. W dniu zabiegu nie obowiązuje dieta. Pacjent może także zażywać lekarstwa zgodnie z zaleceniami.
!Przeziębienie, katar, grypa lub opryszczka – to, niestety, przeciwskazania do poddania się zabiegowi operacji zaćmy. W takich przypadkach prosimy o skontaktowanie się z nami w celu zmiany terminu zabiegu!
W dzień po zabiegu pacjent zgłasza się na badanie kontrolne. Badanie kontrolne po zabiegu trwa około 10 minut: lekarz sprawdza stan oka, przekazuje zalecenia dotyczące zakrapiania oka w okresie pooperacyjnym i udziela pacjentowi wszystkich potrzebnych informacji.