Napisz do nas Masz pytanie?

Refundowane zabiegi operacji zaćmy

 

  • Operacja zaćmy w Czechach na NFZ
  • Świadczymy usługi na najwyższym poziomie
  • Bez czekania
  • Pacjent jest u nas zawsze na pierwszym miejscu
  • Personel mówiący po polsku
  • Usunięcie zaćmy oraz dioptrii za jednym razem: obniżenie potrzeby używania okularów dzięki soczewkom wieloogniskowym
  • Można się umówić dzwoniąc pod numer tel. + 48 883 893 988 lub on-line

 

Zabieg usunięcia zaćmy

jest najbardziej rozpowszechnioną operacją na świecie. Rocznie wykonuje się ich kilkadziesiąt milionów. Dzięki nim wszyscy ludzie, nawet w starszym wieku, mogą cieszyć się jasnym i ostrym spojrzeniem na świat i uchronić się przed ślepotą. 

Bardzo ważnym elementem, na który kładziemy szczególny nacisk w NeoVize jest badanie kwalifikacyjneNeoVize - badanie przedoperacyjne w ciągu którego pacjent przechodzi szereg badań okulistycznych mających na celu wykluczenie jakiegokolwiek zagrożenia podczas usuwania zaćmy, np. z powodu współistniejących chorób (nie tylko związanych z okiem: jaskry, zwyrodnienia plamki żółtej, ale również z ogólnym stanem zdrowia pacjenta). Na podstawie wyników badań, pacjent podczas wspólnej rozmowy z lekarzem ustala najlepsze dla siebie rozwiązanie oraz dokonuje wyboru soczewki. Termin zabiegu ustalany jest jak najszybciej. Nie bez znaczenie pozostaje również fakt, że operacja zaćmy w Czechach na NFZ, staje się świetną alternatywą względem polskiej służby zdrowia i długich kolejek do wykonania zabiegu.

Nowoczesne soczewki wykorzystywane w klinice NeoVize umożliwiają pacjentowi nie tylko usunięcie zaćmy, ale również korygują współistniejące wady wzroku. Wiąże się to z zamówieniem spersonalizowanej soczewki odpowiednio dobranej dla każdego pacjenta. W NeoVize wykorzystujemy tylko soczewki najwyższej jakości renomowanych producentów światowych amerykańskiej firmy Alcon oraz niemieckiej firmy Zeiss z żółtym filtrem UV chroniącym siatkówkę przed promieniowaniem słonecznym. Wykorzystywane przez nas soczewki umożliwiają równocześnie z usunięciem zaćmy poprawę widzenia o zmroku, w złych warunkach świetlnych, niwelują odblaski z naprzeciwka jadącego samochodu, przez co polecane są szczególnie dla kierowców (soczewki asferyczne), korygują astygmatyzm (soczewki toryczne) lub pozbawiają uzależnienia się od okularów (soczewki wieloogniskowe). Każdy pacjent otrzymuje certyfikat implantowanej soczewki.

NeoVize - Operacje zaćmyZabiegu nie należy się bać. Przebiega całkowicie bezboleśnie a cały personel Kliniki zadba o to, aby pobyt na sali operacyjnej był bardzo przyjemny a wynik zabiegu doskonały! Zabieg w naszej klinice wykonywany jest przy użyciu nowoczesnych technologii, przez doświadczonego lekarza, wtedy jest on bardzo prosty i wyjątkowo bezpieczny. Przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych trwa 15 – 20 minut. Pacjent spędza w klinice około 2 godzin a po zabiegu może iść do domu. Na drugi dzień z reguły widzi już bez ograniczeń.
Nowością w klinice są zabiegi z komputerową asystą ZEPTO. To bardzo delikatna i dokładna metoda, która tworzy otwór w torebce soczewki, w której znajduje się zmętniała soczewka - tzw. kapsulotomię. Kapsulotomia to jeden z najważniejszych kroków podczas operacji zaćmy.

 

Wszystkie operacje zaćmy wykonywane w naszej Klinice są w pełni refundowane przez NFZ, krótki czas oczekiwania na zabieg

Operacja zaćmy w Czechach na NFZ - Pacjent ma do wyboru dwie opcje:

  1. W dniu operacji płaci w klinice pełną kwotę za zabieg. Otrzymuje komplet dokumentów wraz z wypełnionym wnioskiem do NFZ. Wniosek wraz z dokumentacją odsyła w swoim imieniu do konkretnego oddziału NFZ i czeka na decyzję oraz zwrot kosztów.

  2. Drugi wariant jest jeszcze łatwiejszy. W dniu operacji pacjent płaci w klinice tylko niewielką opłatę  administracyjną wynikającą z procedury sfinansowania zabiegu, podpisuje odpowiednie pełnomocnictwa a o rozliczenie z NFZ troszczy się już klinika. Pacjent nie otrzymuje już zwrotu kosztów. Plusem jest to, że nie musi się o nic martwić, czekać kilka a czasami kilkanaście miesięcy na zwrot kosztów z NFZ. Wystarczy, że dysponuje tylko minimalną kwotą na opłatę administracyjną. Następnego dnia po zabiegu pacjent zgłasza się w klinice na badanie kontrolne po zabiegu. Lekarz podczas badania w lampie szczelinowej sprawdza stan oka pacjenta po zabiegu. Ustala wytyczne dotyczące zakrapiania po zabiegu oraz okresu rekonwalescencji. Operacja zaćmy w Czechach na NFZ to najlepsze rozwiązanie dla polskich pacjentów, którzy nie chcą czekać na zabieg po kilka miesięcy czy lat.

 

Pacjent może wybrać produkt z szerokiej gamy wysokiej jakości soczewek wewnątrzgałkowych:

Clareon® z aplikatorem AutonoMe®*
Jednoogniskowa soczewka asferyczna

Najnowocześniejsza soczewka typu premium wszczepiana podczas zabiegu usunięcia zaćmy ze specjalną optyką asferyczną dla lepszego widzenia dali, telewizji i przy słabym oświetleniu. Soczewka jest wykonana z całkowicie nowego materiału, wyposażonego w filtr UV oraz żółty filtr chroniący siatkówkę. Soczewka jest przechowywana w unikatowym jednorazowym aplikatorze umożliwiającym bezpieczną bezkontaktową implantację.
 

AcrySof® IQ Toric*
Jednoogniskowa asferyczna soczewka toryczna

Usuwa zaćmę oraz zapewnia perfekcyjne widzenie na odległość. Równocześnie koryguje astygmatyzm (tzw. cylindry). Po wszczepieniu zapewnia komfortowe oglądanie TV, widzenie dali, na komputer. O profilu asferycznym, wyposażona w filtr UV oraz żółty filtr chroniący siatkówkę.
 

AcrySof IQ® PanOptixTM (Alcon)*, AT LISA tri (Zeiss)**
Trójogniskowa soczewka asferyczna

Usuwa zaćmę oraz uniezależnia od okularów. Umożliwia widzenie do dali, do bliży i na średnie odległości. O profilu asferycznym, wyposażona w filtr UV oraz żółty filtr chroniący siatkówkę (tylko Alcon).
 

AcrySof IQ® PanOptixTM Toric (Alcon)*, AT LISA tri Toric (Zeiss)**
Trójogniskowa toryczna soczewka asferyczna

Usuwa zaćmę oraz uniezależnia od okularów. Równocześnie
koryguje astygmatyzm (tzw. cylindry). Umożliwia widzenie do dali, do bliży i na średnie odległości. O profilu asferycznym, wyposażona w filtr UV oraz żółty filtr chroniący siatkówkę (tylko Alcon).
 
NeoVize - soczewki najwyższej jakości
 

*Jest to wyrób medyczny. Aby uzyskać pełne informacje na temat wskazań, przeciwwskazań oraz ostrzeżeń, zapoznaj się z instrukcją użytkowania oraz z innymi ważnymi informacjami na stronie ifu.alcon.com.

**Jest to wyrób medyczny. Aby uzyskać pełne informacje na temat wskazań, przeciwwskazań oraz ostrzeżeń, zapoznaj się z instrukcją użytkowania oraz z innymi ważnymi informacjami na stronie zeiss.com.

 
Operacja zaćmy w Czechach na NFZ - FORMULARZ REZERWACJI WIZYTY LEKARSKIEJ